Free Porn
xbporn

https://www.bangspankxxx.com
Strona główna DOM Bramy garażowe - Standardowe wymiary bram

Bramy garażowe – Standardowe wymiary bram

Bramy garażowe rzadko wykonuje się na wymiar. Lepiej zaplanować budowę tak, aby do otworu pasowała gotowa brama o standardowych wymiarach. Pomiarów dokonuje się po wykończeniu garażu – wtedy można zamontować bramę segmentową, uchylną lub rozwierną. Jak dobrać wymiary drzwi garażowych, aby brama była szczelna i wygodna w obsłudze? Poznaj rozmiary, w których produkuje się bramy garażowe – wymiary standardowe dla różnych potrzeb.

Kiedy i jak dopasować wymiary bramy garażowej?

Rodzaj i wymiary bramy powinny być znane jeszcze przed wybudowaniem garażu. Już na etapie projektowania stwórz odpowiednie warunki dla zabudowy bramy. W ten sposób unikniesz nieplanowanych wydatków i komplikacji. Co uwzględnić w projekcie garażu? Oto najważniejsze reguły:

  • wysokość nadproża – minimum 21 cm
  • szerokość węgarków – minimum 10 cm 
  • głębokość wbudowania (długość garażu) – minimum 3,3 m w przypadku bramy z napędem
  • brak przeszkód (np. okien, rur, belek konstrukcyjnych) tam, gdzie zamontujesz prowadnice
  • instalacja elektryczna doprowadzona do miejsca, gdzie zamontujesz napęd.

Powyższe wartości umożliwiają montaż standardowego prowadzenia. Jeśli zostawisz mniej lub więcej przestrzeni, będzie można zamontować prowadzenie niskie lub wysokie.

Wybudowałeś i wykończyłeś garaż? Wymiary bramy garażowej dopasuj do otworu wjazdowego. Jego szerokość i wysokość zadecyduje o tym, jaką bramę można zamontować. Poniżej przedstawimy typowe wymiary bram garażowych.

Standardowe wymiary bram garażowych

Tabela wymiarów bram garażowych powinna znajdować się na stronie internetowej producenta. Wymiary są podawane w milimetrach, a różnice wynoszą 10, 12,5 lub 15 cm. Optymalne rozmiary zależą od liczby i wielkości pojazdów parkowanych w garażu. Najczęściej stosowane wymiary bram do garażu to:

  • szerokość bramy garażowej na 1 auto: 200-250 cm
  • szerokość bramy garażowej na 2 auta: 400-500 cm
  • dla samochodu i motocyklu: 300 cm szerokości
  • dla auta osobowego: 200 cm wysokości
  • dla auta terenowego lub samochodu z bagażnikiem na dachu: 240 cm wysokości
  • dla samochodu dostawczego: 300 cm wysokości
  • w małym garażu: 180-190 cm szerokości
  • w dużym garażu: 230-270 cm szerokości.

W wielu przypadkach światło wjazdu będzie trochę niższe i węższe niż wskazywałyby na to wymiary bramy – najlepiej zapewnić sobie zapas przestrzeni.

Bramy garażowe – wymiary a rodzaje

Jeśli interesuje Cię brama garażowa segmentowa, wymiary decydują o rodzaju sprężyn. Bramy mniejsze (o szerokości do 300 cm i wysokości do 250-262,5 cm) mogą posiadać sprężyny naciągowe, a większe – tylko skrętne. Przykładowe wymiary bram segmentowych to: 510×200, 250×212,5, 260×220 [cm]. Konkretne wartości zależą od producenta.

Wysokość bramy garażowej rozwiernej należy dopasować z myślą o tym, że jej montaż wewnątrz otworu pomniejszy światło wjazdu. To masywna brama, której ościeżnica może mieć 4-5 cm szerokości. Przykładowe wymiary to: 220×200, 240×210, 200×200 [cm].

Brama garażowa uchylna wraz z ościeżnicą, progiem i prowadnicami może obniżyć światło przejazdu nawet o kilkanaście cm. Najlepiej sprawdzi się w wymiarach z zapasem wysokości, np. 240×210, 250×300 lub 250×215 [cm].

Producenci bram garażowych zapewniają duży wybór rozmiarów, a niektórzy wykonują bramy na wymiar – skorzystaj z tego rozwiązania, jeśli w Twoim garażu nie można zamontować żadnej ze standardowych bram.

Artykuł powstał przy wsparciu:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

Musisz przeczytać:

Oświetlenie do salonu – jakie lampy mogą się przydać?

Domowa przestrzeń rekreacyjna powinna być urządzona tak, by dobrze czuli się w niej zarówno mieszkańcy, jak i zapraszani przez nich goście. Wpływa...

Jak skutecznie oświetlić wyspę kuchenną – wskazówki wnętrzarskie

Nowoczesna kuchnia powinna być funkcjonalna i piękna, wyróżniając się właściwie dobranym wyposażeniem i rozwiązaniami oświetleniowymi. Odpowiednie lampy nie tylko podnoszą walory estetyczne,...

Skrzynie balkonowe – dlaczego warto je mieć?

Balkony w blokach wykorzystuje się do rozmaitych celów. Dlatego też trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie takiej przestrzeni. Obok wygodnych mebli wypoczynkowych powinny...

Czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne? Wyjaśniamy

Artykuł sponsorowany Chcesz uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej? W takim razie z pewnością zastanawiasz się nad rozwiązaniem, jakim...

Aranżacja łazienki – najmodniejsze zestawienia kolorystyczne

źródło: tikkurila.pl Podejmując się zadania aranżacji łazienki, warto zwrócić szczególną uwagę na zestawienia kolorystyczne, które są w stanie nie...