Strona główna LIFESTYLE Nasz nowy dom - Opinie na temat programu!

Nasz nowy dom – Opinie na temat programu!

Program Polsatu Nasz nowy dom budzi wiele emocji. Widzowie poznają rodziny, które nie mają środków na renowację domu. Z pomocą przychodzi im drużyna budowlańców, którzy remontują mieszkanie za darmo. 5 dni na odnowę budynku i wystroju… czy to możliwe? Dowiedz się, ile prawdy ukazują twórcy programu Nasz nowy dom – opinie są niejednoznaczne.

Nasz nowy dom – jak to działa?

Program Nasz nowy dom to reality show. Dokumentuje rzeczywistą pomoc niesioną uczestnikom. Na oficjalnej stronie programu możemy znaleźć formularz zgłoszeniowy, który zawiera pytania dotyczące:

 • rodzaju i wieku nieruchomości
 • powierzchni, wyposażenia i stanu budynku (np. ocieplenia, kanalizacji)
 • zawodów członków rodziny, ich stanu zdrowia, zdolności, działalności i relacji rodzinnych.

Na koniec kandydat odpowiada na pytanie, dlaczego właśnie jego rodzina powinna wystąpić w programie. Z zewnątrz wszystko wygląda w porządku – twórcy programu mogą wybrać najbardziej potrzebujące rodziny, których sytuacja zaciekawi odbiorców.

Jak długo trwa remont w programie Nasz nowy dom? Obietnice a rzeczywistość

Wątpliwości nastręcza przebieg remontów. Krytycy programu twierdzą, że w ciągu 5 dni nie da się przeprowadzić gruntownego remontu. Staranna renowacja trwa całe tygodnie – czy na pewno? Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że 5-osobowa ekipa remontowa poradzi sobie z zadaniem dużo szybciej niż jeden fachowiec. 

Anonimowa rodzina, która kilka lat temu brała udział w jednej z pierwszych edycji programu, wyznała prawdę redaktorom portalu Pikio.pl. W jej przypadku remont trwał 7 dni, lecz pani domu słyszała, że niektóre rodziny czekały nawet 2 tygodnie. Jeśli chodzi o Nasz nowy dom,cała prawda może nigdy nie być ujawniona – znamy jedynie szczątkowe informacje od uczestników.

Nasz nowy dom – kłamstwa prowadzących

Szczerość twórców programu staje pod znakiem zapytania również z innych powodów. Głośna historia, która wydarzyła się w 2017 roku w Szczytnie, obnaża niedopowiedzenia i przykre następstwa uczestnictwa w programie Nasz nowy dom.

Warunki mieszkalne pani Lidii i jej córek były opłakane. Matka nie miała miejsca do spania, a w mieszkaniu – którego metraż wynosił niespełna 30 m2 – brakowało prysznica. Pomoc była nieoceniona, a rodzina mogła powrócić do normalności. Niestety zawiść sąsiadów zakłóciła ich spokój. Świeżo odmalowaną elewację ktoś polał farbą, w okna uderzały kamienie, a sprzed domu zniknęła tuja. Co rozgniewało mieszkańców Szczytna?

Prowadząca program Katarzyna Dowbor informowała, że uczestnicy programu są wnikliwie sprawdzani. Twórcy programu mieli kontaktować się z MOPS-em, lokalnymi władzami i najbliższym otoczeniem rodziny. Tymczasem znajomi z sąsiedztwa pani Lidii twierdzili, że nikt nie nawiązał z nimi kontaktu. Uważali, że pani Lidia nie zasługiwała na wyróżnienie i darmowy remont. Podobno otrzymywała propozycje mieszkań, lecz nie chciała z nich skorzystać ani zapracować na przeprowadzkę.

Podobnych nieścisłości może być więcej. Mimo to, gdy zapytamy o ideę programu Nasz nowy dom, opinie są przeważająco pozytywne. Nawet sceptyczna wobec pani Lidii Małgorzata Ochenkowska przyznała, że dzieci zasłużyły na lepsze warunki i otrzymały je dzięki Polsatowi.

Opinie na temat Nasz nowy dom – fuszerka czy zbawienna pomoc?

Czytając opinie o programie, trudno dojść do jednoznacznych wniosków. Uczestnicy wydają się zadowoleni – dostają remont za darmo. Nie mają jednak wpływu na to, jak zostaną przedstawieni w odcinku. Wspomniana wcześniej anonimowa rodzina zdradziła, że telewizja kazała im podkoloryzować swoją historię. Musieli np. zrobić bałagan, by pokazać, że w mieszkaniu brakuje miejsca na rzeczy.

Nie ma dowodów na to, że remonty są źle przeprowadzone. Odcinek specjalny, w którym Katarzyna Dowbor ponownie odwiedza byłych uczestników programu, świadczy na korzyść programu.

Nasz nowy dom – budżet

Budżet programu nie wystarcza do remontu dużych budynków, dlatego istnieją limity rozmiaru nieruchomości. Nie wiemy, ile dokładnie Polsat przeznacza na remonty. Wiadomo, że telewizja obarczona jest też obowiązkiem zapłaty podatków nałożonych na uczestników przez Urząd Skarbowy. Jest to m.in. podatek od przychodu (wzrostu wartości lokalu) i wynagrodzenia za użyczenie wizerunku.

Co sądzisz o programie Nasz nowy dom? Opinie są różne, a prawda nieznana – warto jednak podchodzić do reality show z pewną dozą sceptycyzmu.

52 KOMENTARZE

 1. Zawiść to znak firmowy naszego narodu.Może byłoby dobrze ,gdyby instytucje państwowe zainteresowały losem tych rodzin zamiast dywagować , czy to dobrze, że im ktoś pomaga. Fakt , że w normalnych warunkach zdobycie pozwoleń , instalacja przyłączy itp zajmuje ociupinkę więcej czasu niż 5 dni. No cóż magia telewizji. No i moją wątpliwość budzi sugestia, że ekipa pracuje za darmo.Sama reklama to ciut mało , żeby wyżywić rodzinę, ale program na prawdę uczy empatii.

  • A może byłoby dobrze gdyby cześć z tych, którym na koszt podatników (czytaj: osób pracujących) sama wzięła się do roboty.

  • Pani Ewo całkowicie się z Panią zgadzam . Bardzo mądrze Pani napisała a zwłaszcza o zawiści i zazdrości ludzi . Tego ja pojąć nie mogę jak można komuś zazdrościć . Ja się cieszę że ludzie sobie radzą i mają ładnie . Ale mamy sąsiadów , którzy się obok nas wybudowali i jak mąż był potrzebny do pomocy i pożyczał różnych narzędzi to było dobrze ,ale jak my zaczęliśmy budować altankę to sąsiad przestał z nami rozmawiać .Obraził się bez powodu . Po miesiącu zaczął rozmawiać jakby nigdy nic ale w ubiegłym roku zaczęliśmy remont domu z elewacją , zmianą dachu itp. to nasz sąsiad już na długo przestał z nami rozmawiać .Zawiść to paskudna choroba .Pozdrawiam.

   • Pani Krystyno… słusznie Pani mówi, dopóki sie komus pomaga jest dobrze, znam to po sobie, ale wystarczy że czegos w domu się nie ma,pujdzie sie do sąsiada by coś użyczył i już zaczyna się, niewiem z kąd Pani pochodzi, ale powiem szczerze ze w Wielkopolsce to jest szok…województwo bardzo bogate, ale sąsiad z sąsiadem najlepije jak by miał płot na 4 płyty by nikt nikomu w podwórko nie zaglądal… Ha ha ha

  • Anegdota z Niemiec o mentalności Polaków
   Był sobie farmer. Gospodarkę miał bogatą. Krowy się pasły na zielonych pastwiskach po których brykały cielaki. Zboża rosły na polach aż miło. Budynki zadbane. Sasiad na to wszystko patrzy i zazdrości. Pójdę do sąsiada zapytam jak to robi,może podpowie.tez chce mieć takie gospodarstwo. Bogaty sąsiad zgodził się bez wachania. Doradził pomógł i po trzech latach ciężkiej pracy sasiad też już miał czymś się pochwalić. A teraz Polska. Biedny sąsiad patrzy na piękną gospodarkę bogatego. Patrzy i zazdrości. Patrzy i mówi. A żeby ci wszystko zdechło.

  • Jaka zawiść. Co Ty bredzisz. Próbowałam się zgłosić. Ja emerytka z chorobami i najniższą emeryturą Opiekuje się niepełnosprawną córką. Córką ma rentę socjalną. Ja póki mogę to walczę z urzędami. Ciągane jesteśmy po komisjach. Odbiera się wszystko co można wydaje decyzję które odbiera rentę uzdrawiają. W miarę możliwości zaczęłam remont w mieszkaniu po tacie. Remont był w 2004 r teraz od 2018 żyje w bajzlu. Remont zaczęty.Sprawy w Sądzie końca nie widać. Pękają ściany źle zamontowane drzwi..do wymiany. Skąd mam wziąść kolejny raz na remont

 2. Program ,,NASZ NOWY DOM”pomógł wielu rodzin.Program oglądam często i jest mi tych ludzi żal.Często są to rodziny nieporadne życiowo.Najtrudniej mają rodziny,które wychowują dzieci niepełnosprawne albo rodziców wymagającej opieki.Nie ma czego im zazdrościć.Niestety Polacy moją tą brzydką cechę zazdrość,albo mówienie ,że ,,ci ludzie na to nie zasługują”.
  Nie mogę zrozumieć ludzi,którzy odsłaniają kulisy programu.Jeśli się godzą na remont to wszystko co jest związane z tą metamorfozą muszą zaakceptować!

  • przepraszam bardzo, od pomagania ludziom chorym, z wadami wrodzonymi i tym podone , to powinno się państwo zainteresować, żeby ludzie godnie żyli, konstytucja się kłania do przeczytania, ale w tym durnym kraju, nauczyli tak wszystkich że aby wyślij sms, wpłac pieniądze, i tym inne podobne,
   Czy pomyslał ktoś kiedyś z kąd mają ci ludzie brac pieniązki jak ich wypłata, renta czy też emerytura to ledwo wystarcza na opłaty i leki, jak apteki to zdzierają z ludzi kosmiczne pieniądze, ten Nasz Nowy Dom to dla mnie ściema, chciałbym zobaczyć te rodziny po 2 latach uzytkowania takiego domu, tam się będzie wszystko sypać na głowę, ale niemoźns nikogo posądzić, bo przecież zrobili to za przysłowiowe darmo. i ten narzucany polsat, może ktoś tego nie chcieć, ale nie jest w umowie i musi tak być.
   Ja twierdze ze gdyby nie miał POLSAT w tym interesu to by tego nie robili, nikt za dormo jeszcze nikomu nic nie dał.
   Taka prawda.

 3. Wszystko jest pieknie. Z przyjemnoscia lubie ogladac. Jest jeden zasadniczy duzy problem. Rozmowy prowadzone z mieszkancami domu przeznaczonego do remontu i wszelkie rozmowy prowadzone z remontem sa przeprowadzane jednoczesnie z bardzo glosna muzyka. Nie mozna nic zrozumiec. Jest to okropne. Przyprawia o bol glowy i jest bardzo denerwujace. Odchodzi przyjemnosc ogladania tego programu. Prosze zmiencie to. Z powazaniem staly widz.

 4. Wszystko jest naprawdę wspaniałe że można pomoc nieść ludziom którzy jej potrzebuja jedno co denerwuje to pani Martyna i jej sposob kontroli ludz ciezko tam pracujacych .to stwarzanie dystansu ja mam cos do powiedzenia a ty masz robic pod moje ocz
  ekiwania jak przychodzę i kontroluje to bardzo wstrętne aż nie chce się więcej oglądać . Ta pani się nie nadaje bo pogania ludźmi i często używa zwrotu ze ona jest po to żeby kontrolować bo jest pani architekt .jest jeszcze pan Maciek który jest bardzo kulturalnym architektem i jak trzeba potrafi rękawy zakazać i pomoc..myślę że ktoś powinien jej to powiedzieć żeby stała się normalną i nie traktowała ludzi jak roboty.

 5. Pomoc ludzia to piekna sprawa . Chcialabym miec mozliwosc pracy w takim zgranym zespole i z takimi ludzmi. Zycze powodzenia w tym co robicie

 6. „Twórcy programu mieli kontaktować się z MOPS-em, lokalnymi władzami i najbliższym otoczeniem rodziny. Tymczasem znajomi z sąsiedztwa pani Lidii twierdzili, że nikt nie nawiązał z nimi kontaktu. Uważali, że pani Lidia nie zasługiwała na wyróżnienie i darmowy remont.”
  Nie można wykluczyć, że znajomi z sąsiedztwa pani Lidii MOGĄ KŁAMAĆ z powodu zazdrość i zawiść. Nieważne, ile jest prawdy o pani Lidii, ale nie zmienia to faktu, że DZIECI pani Lidii nie zasłużyły na gorsze warunki życia i co ważniejsze, NIKT Z SĄSIEDZI NIE POMYŚLAŁ O NIMI I NIE POMÓGŁ w sprzątanie domu po remontu w trakcie trwania programu. Nawet jeśli ktoś nie lubi pani Lidii z powodu charakterka, to nikt nie pomyślał o dzieci przez tyle lat… Nie uważacie, że to dziwne?

  O podlanie farby na świeżo malowanie ścianie domu, wybijanie okien czy kradzież nowa krzewa tu niczego nie usprawiedliwia. To już szczyt bezczelność. To źle świadczy o niektórzy mieszkańcy w Szczytnie. Nie można wierzyć we wszystko, co mówią mieszkańcy, gdyż nie zawsze mówią prawdy podobnie jak niektóre politycy i skorumpowani urzędnicy.

  Co do podkoloryzowanie, to logiczne, że odcinek musi być interesujący i wciągający na tyle, żeby przyciągać więcej oglądaczy. Odcinek nie może być nudny. Tv musi dobrze zarabiać i pokryć koszty remontu domów i płacić zatrudnione pracownicy. Taka jest „mała cena”. Nie da się wyremontować dom zupełnie za darmo. Ważne, że dostają lepszy dom i to się liczy.

  @Niki
  Ale oglądałeś tylko 20-30 minut odcinek, a ile czasu było całe 5 dni lub więcej? Coś pani musiała robić przez ten czas i tego nie musi pokazywać na programie, bo ten fragment jest nudny, czyli codzienna praca. Nie znamy całej prawdy.

 7. Remont trwa 5 dni ,dziwicie sie?

  Jesli trwał by dłużej gapie ogladajacy to przez płoty dawno by nas o tym poinformowali,
  Wiadomo czasem pewnie zdazy się jakiś poślizg
  A portal typu pudelek robi sobie tylko. reklame piszac rzeczy typu ,napisala do nas ANONIMOWA rodzina z programu.

   • oglądam czasami ten program bo podglądam pomysły na aranżację wnętrz ale uważam że w polskich warunkach ta forma nie jest najlepsza. Mamy bardzo roszczeniowe społeczeństwo i takie rozdawnictwo za darmo uczy te dzieciaki że wszystko im się należy. Po co pracować na poprawę swojej sytuacji jak da MOPS, da PAŃSTWO, da telewizja i inne instytucje państwowe. Wychowujemy młodych ludzi na leni i darmozjadów. Może lepiej byłoby pomyśleć jak dać tym ludziom wędkę zamiast wiadra ryb. Efekty takich działań potem widać przy urnach wyborczych.

 8. Ze wzruszenia płaczę tak się cieszę. Dla mnie jest to najwspanialszy, najbardziej edukacyjny program, prawdziwy, który daje przykład prawdziwej solidarności społecznej i ciężkiej pracy Katarzyny Dowbor i jej cudownej ekipy. Zawiść, zazdrość wpisuje się w ludzką ułomność. Wkurzyłam się że ten program zniknął. Gdzie on jest. Dlaczego nie mogę go znaleźć

 9. Oglądam tam program co tydzień i super że pomagają,ale ten remont nie trwa 5 dni a góra 4.Jak się dobrze przyjrzyjcie to mieszkańcy wracają już piątego dnia na nowy dom, czyli robią tylko cztery dni.Dla mnie to jest jedna wielka lipa , i jeszcze jedno w pierwszy dzień to zazwyczaj ich pakują i często jest to już wieczór.Czyli tak na dobre remontują tylko trzy dni.😀😀

 10. Podatek od przychodu czyli zwiększenie wartości lokalu, podatek za użyczenie WŁASNEGO wizerunku. Tak właśnie działa państwo komunistyczne OKRADAJĄCE swojego obywatela. Tu akurat uczestnicy otrzymują w prezencie, ale wyobraźmy sobie własne przychody. Skarbówka jest wszędzie… A teraz ten sukinsyn KAS utworzył, więc jeszcze więcej przestępców instytucyjnych…

 11. Myślę, że gdyby był ranking na programy tv najbardziej uszczęśliwiające ludzi, to na trwałe pierwsze miejsce zajmowałby właśnie ten program. Posiadanie dachu nad głową i przyzwoitych warunków mieszkaniowych jest niezbędnym warunkiem ludzkiej egzystencji. Do programu NND kwalifikowane są rodziny żyjące w niewiarygodnie trudnych warunkach, na domiar złego, bez realnych perspektyw na ich poprawę. Na marginesie, gdyby nie ten program, to nie wiedziałabym, że w Polsce ludzie mieszkają w tak potwornych warunkach.
  Oprócz złych warunków mieszkaniowych, rodziny dotknięte są chorobami, niepełnosprawnościami, koniecznymi wydatkami na rehabilitacje, itp.
  Ekipy remontowe, to ekipy aniołów. Ze zrozumieniem podchodzą do specjalnych wymogów jakim muszą podołać w związku ze stanem zdrowia członków rodzin. O te wymogi dbają fantastyczni architekci. Ciekawe czy Polsat wypuszcza kalendarze firmowe, bo jestem pewna, że kalendarze z twórcami programu NND jako modelami, robiłyby furorę, jak również byłyby przemiłymi pamiątkami dla obdarowanych nowym domem rodzin.
  Zauważyłam, że ostatnio ekipy instalują fotowoltaikę – rewelacja!
  W rezultacie, rodziny otrzymują rzeczywiście NOWY dom, zaprojektowany i wykonany perfekcyjnie, pięknie wymalowany, umeblowany, wyposażony. Rodzinom wygląd ich nowego domu zapiera dech.
  Dodatkową wartością programu, jest pozyskiwanie pomocy społeczności lokalnej. No i jeszcze, kilka dni atrakcyjnych wakacji dla rodzin na czas remontu, wspaniała inicjatywa
  Podsumowując, skoro Program przeprowadza poszkodowane przez los rodziny z ruder do pałaców, to bez znaczenia jest czy remont trwa 5 czy 50 dni.

 12. Podoba mi się program i akcja pomocy ludziom w potrzebie nie rozumiem dlaczego pracownicy przestrzegają przepisów BHP i obowiązują jakieś przepisy odnośnie instalacji elektrycznych w obiektach łatwo palnych ,drewnianych z poważaniem

 13. Wszystko jest ok tylko dlaczego pomagają ludziom którzy mogą to sami zrobić tylko się nie chce są ludzie co w gorszych warunkach co mieszkają oglądam teraz odcinek mąż żona trójka dzieci i takim osobom się pomaga parodia

 14. Oglądam ten program i jestem zdecydowanie przeciwna by robić darmowy remont młodym ludziom, którym nie chce się pracować na koszt podatnika (czytaj: osoby pracującej zawodowo). Tak być nie powinno. Takie remonty jedynie dla starszych, naprawdę chorych i samotnych. Reszta niech się weźmie do roboty. Praca jest, wystarczy chcieć.

  • A osoba komentująca pomyślała o tym ,że koszty samego wynajmu są drogie i że zaciągają kredyty , których być może nie spłacą nigdy?! A zarobki nie zawsze są uczciwe. Tym bardziej przy podatkach i ciągłych podwyżkach.

 15. Program fajnie się ogląda. Często są fajne metamorfozy…jednak w niektórych odcinkach zauważyłam, że projekty są trochę nieprzemyślane na przyszłość pod kątem malutkich dzieci, które w danym momencie mają np roczek…i dom jest tak tworzony aby to malutkie dziecko w danym momencie było z rodzicami…jednak nie jest uwzględniane, że za 2-3-4 lata dziecko podrośnie i już w ówczesnym projekcie nie ma dla niego miejsca w innym miejscu…bo np pokój dla np pozostałej dwójki starszych dzieci jest na tyle mały, że już łózko czy biureczko dla trzeciego dziecka się nie zmieści. Trochę nie przemyślane…roczne dziecko nie będzie wiecznie rocznym dzieckiem

 16. Czytam te opinie i niektóre mnie bardzo złoszczą. Niki uczepiła się pracy , może nie mogą pracować. Opamiętaj się i ciesz się, że nie potrzebujesz takiej pomocy i nie masz takich przejść, jak ci wszyscy mieszkańcy. Program jest bardzo dobry, gdy go oglądam, to się wzruszam i łezka też często zakręci się w oku. Nie obchodzi mnie czy remontują w 5 dni czy w 7, ważne, że pomagają, i że zmieniają życie tym ludziom. Trzeba okazywać dużo serca i być życzliwym dla wszystkich ludzi, a nie szukać dziury w całym. Pani Kasia i wszyscy są bardzo mili i dziękuję im za ich pracę. Kulisy programu nie są dla widza, my oglądamy całośc, gotową do emisji i to nas powinno najbardzie interesować. Nie chciałabym wiedzieć, jak robią film akcji z brawurowymi scenami i dowiedzieć się, że robiono to komputerowo, a aktor wcale nie brał w nich udziału. To taki przykład. Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.

 17. Program oglądam od wielu lat i jestem zachwycona ideą pomagania ludziom. Dla wielu jest to jedyna szansa na polepszenie warunków życia i zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie. Piękne jest również to, że oprócz remontu domu twórcy programu zapewniają rodzinie wakacje, często pierwsze w życiu, oraz przygotowują przemyślane prezenty, które stanowią wspaniałą pomoc w życiu. Niestety, uważam że nie zawsze rodziny, którym się pomaga są trafnie wybierane. Zawsze popieram pomoc dziadkom wychowującym wnuki czy rodzinom z niepełnosprawnościami, gdzie na prawdę wymagana jest ciągła opieka a nie jakieś wydumane choroby, które wmawiają matki swoim dzieciom, aby wyciągnąć więcej pieniędzy z opieki. Również nie rozumiem jak można pomagać młodym zdrowym ludziom tylko dlatego, że mają trójkę dzieci czy samotnym matkom dzieci w wieku szkolnym, którzy spokojnie mogą iść do pracy a nie czekać na gwiazdkę z nieba. Zaś totalnym nieporozumieniem jest pomaganie w przypadku kiedy widać, że ludzie zupełnie się nie starają, żeby poprawić swoje warunki życia. Np. zdrowy mężczyzna w domu a ściany nawet nieodmalowane czy druty na wierzchu. Co innego, gdy ktoś zaczął remont, ale nie starczyło mu funduszy czy zdrowia. W jednym z odcinków 15-letni chłopak z pomocą sąsiadów wybudował fajną łazienkę i co dało się ?! Co prawda więcej nie mógł zrobić, ale zasługuje na wielki szacun, bo starał się pomóc rodzinie a nie jak w niektórych przypadkach dorosły chłop w domu a nawet okna nie uszczelni. To nie jest tak, że ci ludzie nie zasługują na godne warunki życia, bo każdy ma prawo do szczęścia, zwłaszcza dzieci, ale niektórym to by wystarczył kop w tyłek żeby sami się wzięli do roboty a nie czekali aż ktoś za nich coś zrobi.

 18. kto za to placi? a co Was to obchodzi. A kim sa ci sasiedzi co twierdza, ze nikt sie z nimi nie kontaktowal? a niby dlaczego ktos mialby to robic. jesli chodzi o remont oraz jakosc i szybkosc remontu mozna skontaktowac sie z osobami, ktore spotkalo to szczescie ja tak zrobilem i Pani Ewa byla przeszczesliwa oraz bardzo zadowolona z szybkosci i jakosci remontu. moze w kilku przypadkach remont potrwal dluzej niz piec dni i co z tego? Przeciez ludzie , ktorych mieszkania sa remontowane nie mieszkaja w tym czasie w namiotach czy przyczepach kampingowych ale oczekuja konca remontu w luksusowych warunkach.

 19. Pamiętajmy, że to telewizja – i to komercyjna, więc jakaś „magia” musi się dziać – np w postaci remontu w 5 dni). Tak jak wyżej wymieniono, na to trzeba pozwolenia, zasób materiałów, rozłożenie pracy, załatwienie koparek, strażaków i tak dalej i dalej, ale pamiętajmy że tego nie robi się przed kamerami i nie robi tego K. Dowbor, a specjaliści. I dopiero, kiedy wszystko jest dograne i załatwione, nagrywa się odcinek – dopiero wtedy rodzina „dowiaduje się” że dom zostanie wyremontowany, kiedy cały sprzęt czeka tuż za rogiem – pamiętajmy, że to telewizja – ci sami operatorzy dzisiaj muszą być na planie Nasz Nowy Dom, a jutro kręcić do Wydarzeń, dlatego skraca się sam plan zdjęciowy do minimum, podejrzewam, że ekipa TV jest tam 2, 3 razy podczas remontu – nie ważne ile by trwał. Każdy wolałby poczekać nawet te 2, 3 tygodnie, ale mieć zrobione jak należy niż w 5 dni bo tak jest przedstawiane w programie – to nie o to tu chodzi – to tylko taki smaczek jak ekipa jest fantastyczna. Najważniejsze w tym programie jest to, że faktycznie ludziom się pomaga i za to piąteczka, bo oczywiście MOPSY, MOPRY Prezydenci, Burmistrze, Sołtysi nie potrafią tym rodzinom pomóc, tylko ew. zabrać dzieci z powodu złych warunków i oddać je do rodzin zastępoczych płacąc im (rodzinom zastępczym) po 3000 za dziecko miesięcznie – niech zostawią dziecko przy patce i zapłacą jej połowę tego za każde dziecko – to będzie ją stać na utrzymanie domu, dzieci, i remonty…

 20. To wstyd że polsat remontując takie domy i mieszkania kupuje najtańsze materiały i sprzęt. Nie wierzę że mając pieniądze z reklam i sponsorów nie mogą robić tego lepiej, że nie stać ich żeby wyburzyć ruderę i postawić większy dom z gotowych komponentów… Dla ludzi w takiej sytuacji to na pewno duża pomoc ale taką stację stać na coś więcej…

  • To lepiej jak w USA stawiać 500metrowe domy i 50 tv w jednym a potem ludzie nie mają pieniędzy utrzymać taki. Czasem najtańszy produkt jest bardziej wytrzymały niż droższy przereklamowany….

 21. czytam i niewirze ludzie żyją w iluzi to podpucha osoby które tam wystempują to statyści oni mają płacone za to żeby udawać rodzine oczywiście że remontu nie ma a Polsat za to kasę bierze w postaci reklam tragedia że musze wszystkim dziecinstwo psuć

 22. Kto by tym ludziom pomógł jak nie ten program? Państwo? Nawet w takiej sytuacji podatki ściągają. Tym ludziom potrzebne są normalne warunki które dostają i to jest najważniejsze. Niech się wstydzą ci co zazdroszczą albo mają mnóstwo pieniędzy i nie umieją nic dobrego zrobić. Nie ważne czy te remonty trwają 5 czy 50 dni-bo nie wierzę że trwają 5 sama pracowałam przy remontach i wiem że to jest nie realne żeby zrobić to w tak krótkim czasie. Ale ważne jest że coś robią a pseudo gwiazdy tylko robią czasem dobre wrażenie-panie Lewandowski na przykład…

 23. Dzisiaj na telegazecie na str. 9 jest takie przysłowie:” Nie można wszystkim pomóc- powiada małoduszny i … nie pomaga NIKOMU” (Marie Ebner von Eschenbach).

 24. Pic na wode. Tu nie chodzi o zadną zazdrość. Dlaczego np nie ja tylko ona. Tylko gdzie są takie domy. Wręcz rudery z lat 30. Bez wody kanalizacji. Byłam w najdzikszych zakątkach kraju. I nic takiego nie widzialam. Za to w Rosji owszem byly takie domy. Bezzębne babcie siedzące na progu. Nawet moi dziadkowie na wsi mieli dom w latach 60 w lepszym stanie. Owszem taki dom mieli w latach 30. Nie w dzisiejszym XXI w. Zglaszałam sie do programu ja emerytka z powaznymi powiklaniami onkologicznymi z niepelnosprawną córķą. Okradziona i oszukana kilkakrotnie przez wykonaców ktorzy robote spaprali.Brak finansów uniemożliwia dalsze prace. Meble wymagaja wymiany. Rozpadajaca sie szafa. Zniszczony parkiet. Remont trwa od 2018 r. Kilka spraw w Sądzie. Nie odzyskalam pieniędzy.

 25. Hej projektanci programu „Nasz nowy dom”
  Jeśli projektujecie Toaletę osobno, tak jak to zrobiliście w odcinku 165, to w toalecie musi być koniecznie malutki zlew do mycia rąk. Gdzie ta rodzina po załatwieniu się, ma umyć ręce?

 26. Zawiść ,ja przekonałem się do czego zdolni są sąsiedzi.Moje dziecko zachorowało .okazało się że ma w głowie guz.Czeste jazdy do specjalistów były udręka więc wziolem kredyt i zrobiłem prawojazdy oraz kupiłem auto ,(ogromne odsetki na 8 lat)Ludzie mnie mało nie zjedli kiedy przyjechałem autem .Podpatrywanie i docinki na każdym kroku ,na szczęście wszystko skończyło się dobrze ,dziecko zdrowe .Ale ludziom za to co mi robili nigdy nie zapomnę .Wiecznie zajęte miejsce ,a to auto źle zaparkowane bo komuś przeszkadza .

 27. Fan tu masz rację mowia ze w 5 dni robią remont A w programie robią tylko 3 dni dla mnie to nie realne jest bo też zajmowałem się remontami i wiem ile czasu to zajmuje i jeszcze nie raz robią cały dach od nowa i wogule dla mnie to wielka ściema jest A ludzie w to wierzą

 28. Proszę o sprawdzenie ksiągi wieczystej przed decyzją i pozostałego majątku. Eliminowanie rodzin ze zdrowym mężczyzną, który ma obowiązek zagwarantowanie rodzinie godziwego życia, cwaniaków i nierobów życiowych. To nie ma znaczenia ile trwa remont wykonany przez Państwa, to co robicie jest wspaniałe pod każdym względem. Pozdrowiam Rodziny przy których człowiek płacze. Pamiętać jednak należy, że Polacy harują jak beduini za granicą i w kraju za miskę ryżu, by osiągnąć chociaż połowę tego standardu technicznego co państwo ofiarują swoim zaangażowaniem i ciężką pracą. Proszę więc o staranny wybór rodzin. Strzałem w 10tkę są rodziny bez mężów z osobami starszymi schorowanymi.

 29. Proszę o sprawdzenie ksiągi wieczystej przed decyzją i pozostałego majątku również rodziny. Eliminowanie rodzin ze zdrowym mężczyzną, który ma obowiązek zagwarantowanie rodzinie godziwego życia, cwaniaków i nierobów życiowych. To nie ma znaczenia ile trwa remont wykonany przez Państwa, to co robicie jest wspaniałe pod każdym względem. Pozdrowiam Rodziny przy których człowiek płacze. Pamiętać jednak należy, że Polacy harują jak beduini za granicą i w kraju za miskę ryżu, by osiągnąć chociaż połowę tego standardu technicznego co państwo ofiarują swoim zaangażowaniem i ciężką pracą. Proszę więc o staranny wybór rodzin. Strzałem w 10tkę są rodziny bez mężów z osobami starszymi schorowanymi.

 30. Pić na wodę. Remontuje się rudery. Taki dom to pamiętam u dziadków ale w 1960 r. Jakie były czasy a dziadkowie wybudowali nowy. Teraz ktoś mieszka w takim wątpię. Jak się ma troje dzieci to się bierze trochę kasy od Państwa. A nie pomaga się potrzebującym. Mam niepełnosprawną córkę. Oszukana przez fachowców z nieskończonym remontem do poprawki wszystko. Sprawy w Sądzie to kpina. Biegły nie zna cen i wylicza jak chce.

Comments are closed.

Musisz przeczytać:

Czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne? Wyjaśniamy

Artykuł sponsorowany Chcesz uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej? W takim razie z pewnością zastanawiasz się nad rozwiązaniem, jakim...

Aranżacja łazienki – najmodniejsze zestawienia kolorystyczne

źródło: tikkurila.pl Podejmując się zadania aranżacji łazienki, warto zwrócić szczególną uwagę na zestawienia kolorystyczne, które są w stanie nie...

Rozpoznawanie wczesnych sygnałów ciąży – kluczowe informacje

Wczesne sygnały ciąży potrafią być subtelne i różnorodne, a jednak wiele kobiet instynktownie wyczekuje ich pojawienia się z nadzieją lub niepokojem. Wczesne...

Jak zadbać o odpowiedni klimat w łazience?

Stworzenie odpowiedniego klimatu w łazience może mieć duże znaczenie dla Twojego komfortu. Dbając o odpowiednie oświetlenie, zapach, temperaturę, wilgotność czy obecność roślinności,...

Wybieramy najwygodniejsze buty do biegania dla aktywnego mężczyzny

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna jest kluczowym elementem zdrowego stylu życia wielu mężczyzn. Jeśli pasjonujesz się bieganiem i pragniesz osiągnąć swoje cele...