Strona główna LIFESTYLE Nasz nowy dom - Opinie na temat programu!

Nasz nowy dom – Opinie na temat programu!

Program Polsatu Nasz nowy dom budzi wiele emocji. Widzowie poznają rodziny, które nie mają środków na renowację domu. Z pomocą przychodzi im drużyna budowlańców, którzy remontują mieszkanie za darmo. 5 dni na odnowę budynku i wystroju… czy to możliwe? Dowiedz się, ile prawdy ukazują twórcy programu Nasz nowy dom – opinie są niejednoznaczne.

Nasz nowy dom – jak to działa?

Program Nasz nowy dom to reality show. Dokumentuje rzeczywistą pomoc niesioną uczestnikom. Na oficjalnej stronie programu możemy znaleźć formularz zgłoszeniowy, który zawiera pytania dotyczące:

 • rodzaju i wieku nieruchomości
 • powierzchni, wyposażenia i stanu budynku (np. ocieplenia, kanalizacji)
 • zawodów członków rodziny, ich stanu zdrowia, zdolności, działalności i relacji rodzinnych.

Na koniec kandydat odpowiada na pytanie, dlaczego właśnie jego rodzina powinna wystąpić w programie. Z zewnątrz wszystko wygląda w porządku – twórcy programu mogą wybrać najbardziej potrzebujące rodziny, których sytuacja zaciekawi odbiorców.

Jak długo trwa remont w programie Nasz nowy dom? Obietnice a rzeczywistość

Wątpliwości nastręcza przebieg remontów. Krytycy programu twierdzą, że w ciągu 5 dni nie da się przeprowadzić gruntownego remontu. Staranna renowacja trwa całe tygodnie – czy na pewno? Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że 5-osobowa ekipa remontowa poradzi sobie z zadaniem dużo szybciej niż jeden fachowiec. 

Anonimowa rodzina, która kilka lat temu brała udział w jednej z pierwszych edycji programu, wyznała prawdę redaktorom portalu Pikio.pl. W jej przypadku remont trwał 7 dni, lecz pani domu słyszała, że niektóre rodziny czekały nawet 2 tygodnie. Jeśli chodzi o Nasz nowy dom,cała prawda może nigdy nie być ujawniona – znamy jedynie szczątkowe informacje od uczestników.

Nasz nowy dom – kłamstwa prowadzących

Szczerość twórców programu staje pod znakiem zapytania również z innych powodów. Głośna historia, która wydarzyła się w 2017 roku w Szczytnie, obnaża niedopowiedzenia i przykre następstwa uczestnictwa w programie Nasz nowy dom.

Warunki mieszkalne pani Lidii i jej córek były opłakane. Matka nie miała miejsca do spania, a w mieszkaniu – którego metraż wynosił niespełna 30 m2 – brakowało prysznica. Pomoc była nieoceniona, a rodzina mogła powrócić do normalności. Niestety zawiść sąsiadów zakłóciła ich spokój. Świeżo odmalowaną elewację ktoś polał farbą, w okna uderzały kamienie, a sprzed domu zniknęła tuja. Co rozgniewało mieszkańców Szczytna?

Prowadząca program Katarzyna Dowbor informowała, że uczestnicy programu są wnikliwie sprawdzani. Twórcy programu mieli kontaktować się z MOPS-em, lokalnymi władzami i najbliższym otoczeniem rodziny. Tymczasem znajomi z sąsiedztwa pani Lidii twierdzili, że nikt nie nawiązał z nimi kontaktu. Uważali, że pani Lidia nie zasługiwała na wyróżnienie i darmowy remont. Podobno otrzymywała propozycje mieszkań, lecz nie chciała z nich skorzystać ani zapracować na przeprowadzkę.

Podobnych nieścisłości może być więcej. Mimo to, gdy zapytamy o ideę programu Nasz nowy dom, opinie są przeważająco pozytywne. Nawet sceptyczna wobec pani Lidii Małgorzata Ochenkowska przyznała, że dzieci zasłużyły na lepsze warunki i otrzymały je dzięki Polsatowi.

Opinie na temat Nasz nowy dom – fuszerka czy zbawienna pomoc?

Czytając opinie o programie, trudno dojść do jednoznacznych wniosków. Uczestnicy wydają się zadowoleni – dostają remont za darmo. Nie mają jednak wpływu na to, jak zostaną przedstawieni w odcinku. Wspomniana wcześniej anonimowa rodzina zdradziła, że telewizja kazała im podkoloryzować swoją historię. Musieli np. zrobić bałagan, by pokazać, że w mieszkaniu brakuje miejsca na rzeczy.

Nie ma dowodów na to, że remonty są źle przeprowadzone. Odcinek specjalny, w którym Katarzyna Dowbor ponownie odwiedza byłych uczestników programu, świadczy na korzyść programu.

Nasz nowy dom – budżet

Budżet programu nie wystarcza do remontu dużych budynków, dlatego istnieją limity rozmiaru nieruchomości. Nie wiemy, ile dokładnie Polsat przeznacza na remonty. Wiadomo, że telewizja obarczona jest też obowiązkiem zapłaty podatków nałożonych na uczestników przez Urząd Skarbowy. Jest to m.in. podatek od przychodu (wzrostu wartości lokalu) i wynagrodzenia za użyczenie wizerunku.

Co sądzisz o programie Nasz nowy dom? Opinie są różne, a prawda nieznana – warto jednak podchodzić do reality show z pewną dozą sceptycyzmu.

8 KOMENTARZE

 1. Zawiść to znak firmowy naszego narodu.Może byłoby dobrze ,gdyby instytucje państwowe zainteresowały losem tych rodzin zamiast dywagować , czy to dobrze, że im ktoś pomaga. Fakt , że w normalnych warunkach zdobycie pozwoleń , instalacja przyłączy itp zajmuje ociupinkę więcej czasu niż 5 dni. No cóż magia telewizji. No i moją wątpliwość budzi sugestia, że ekipa pracuje za darmo.Sama reklama to ciut mało , żeby wyżywić rodzinę, ale program na prawdę uczy empatii.

 2. Program ,,NASZ NOWY DOM”pomógł wielu rodzin.Program oglądam często i jest mi tych ludzi żal.Często są to rodziny nieporadne życiowo.Najtrudniej mają rodziny,które wychowują dzieci niepełnosprawne albo rodziców wymagającej opieki.Nie ma czego im zazdrościć.Niestety Polacy moją tą brzydką cechę zazdrość,albo mówienie ,że ,,ci ludzie na to nie zasługują”.
  Nie mogę zrozumieć ludzi,którzy odsłaniają kulisy programu.Jeśli się godzą na remont to wszystko co jest związane z tą metamorfozą muszą zaakceptować!

 3. Wszystko jest pieknie. Z przyjemnoscia lubie ogladac. Jest jeden zasadniczy duzy problem. Rozmowy prowadzone z mieszkancami domu przeznaczonego do remontu i wszelkie rozmowy prowadzone z remontem sa przeprowadzane jednoczesnie z bardzo glosna muzyka. Nie mozna nic zrozumiec. Jest to okropne. Przyprawia o bol glowy i jest bardzo denerwujace. Odchodzi przyjemnosc ogladania tego programu. Prosze zmiencie to. Z powazaniem staly widz.

 4. Wszystko jest naprawdę wspaniałe że można pomoc nieść ludziom którzy jej potrzebuja jedno co denerwuje to pani Martyna i jej sposob kontroli ludz ciezko tam pracujacych .to stwarzanie dystansu ja mam cos do powiedzenia a ty masz robic pod moje ocz
  ekiwania jak przychodzę i kontroluje to bardzo wstrętne aż nie chce się więcej oglądać . Ta pani się nie nadaje bo pogania ludźmi i często używa zwrotu ze ona jest po to żeby kontrolować bo jest pani architekt .jest jeszcze pan Maciek który jest bardzo kulturalnym architektem i jak trzeba potrafi rękawy zakazać i pomoc..myślę że ktoś powinien jej to powiedzieć żeby stała się normalną i nie traktowała ludzi jak roboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać:

50 twarzy Greya – recenzja Trylogii

Trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya” autorstwa E.L. James to jedna z najgłośniejszych publikacji ostatnich lat, która wzbudziła ogromne kontrowersje wśród czytelników na całym...

Budowa domu szkieletowego – Dom w cenie mieszkania ?

Poznaj najlepszy przepis na przyrządzenie drinka "Krwawa Mary" (Bloody Mary). Zaskocz siebie i znajomych!

Jak sprawdzić stan konta w Play na kartę i abonament? Sprawdź kod!

Dowiedz się jak w prosty sposób sprawdzić stan konta w Orange. Poznaj kod sprawdzający dla telefonów na kartę i na abonament. Zobacz!

Ogrzewanie domu Gazem? Czy to dobre i bezpieczne rozwiązanie?

Poznaj najlepszy przepis na przyrządzenie drinka "Krwawa Mary" (Bloody Mary). Zaskocz siebie i znajomych!

Przepis na Cosmopolitan -Najlepszy przepis na kobiecy drink

Poznaj najlepszy przepis na przyrządzenie drinka "Krwawa Mary" (Bloody Mary). Zaskocz siebie i znajomych!