Strona główna LIFESTYLE Nasz nowy dom - Opinie na temat programu!

Nasz nowy dom – Opinie na temat programu!

Program Polsatu Nasz nowy dom budzi wiele emocji. Widzowie poznają rodziny, które nie mają środków na renowację domu. Z pomocą przychodzi im drużyna budowlańców, którzy remontują mieszkanie za darmo. 5 dni na odnowę budynku i wystroju… czy to możliwe? Dowiedz się, ile prawdy ukazują twórcy programu Nasz nowy dom – opinie są niejednoznaczne.

Nasz nowy dom – jak to działa?

Program Nasz nowy dom to reality show. Dokumentuje rzeczywistą pomoc niesioną uczestnikom. Na oficjalnej stronie programu możemy znaleźć formularz zgłoszeniowy, który zawiera pytania dotyczące:

  • rodzaju i wieku nieruchomości
  • powierzchni, wyposażenia i stanu budynku (np. ocieplenia, kanalizacji)
  • zawodów członków rodziny, ich stanu zdrowia, zdolności, działalności i relacji rodzinnych.

Na koniec kandydat odpowiada na pytanie, dlaczego właśnie jego rodzina powinna wystąpić w programie. Z zewnątrz wszystko wygląda w porządku – twórcy programu mogą wybrać najbardziej potrzebujące rodziny, których sytuacja zaciekawi odbiorców.

Jak długo trwa remont w programie Nasz nowy dom? Obietnice a rzeczywistość

Wątpliwości nastręcza przebieg remontów. Krytycy programu twierdzą, że w ciągu 5 dni nie da się przeprowadzić gruntownego remontu. Staranna renowacja trwa całe tygodnie – czy na pewno? Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że 5-osobowa ekipa remontowa poradzi sobie z zadaniem dużo szybciej niż jeden fachowiec. 

Anonimowa rodzina, która kilka lat temu brała udział w jednej z pierwszych edycji programu, wyznała prawdę redaktorom portalu Pikio.pl. W jej przypadku remont trwał 7 dni, lecz pani domu słyszała, że niektóre rodziny czekały nawet 2 tygodnie. Jeśli chodzi o Nasz nowy dom,cała prawda może nigdy nie być ujawniona – znamy jedynie szczątkowe informacje od uczestników.

Nasz nowy dom – kłamstwa prowadzących

Szczerość twórców programu staje pod znakiem zapytania również z innych powodów. Głośna historia, która wydarzyła się w 2017 roku w Szczytnie, obnaża niedopowiedzenia i przykre następstwa uczestnictwa w programie Nasz nowy dom.

Warunki mieszkalne pani Lidii i jej córek były opłakane. Matka nie miała miejsca do spania, a w mieszkaniu – którego metraż wynosił niespełna 30 m2 – brakowało prysznica. Pomoc była nieoceniona, a rodzina mogła powrócić do normalności. Niestety zawiść sąsiadów zakłóciła ich spokój. Świeżo odmalowaną elewację ktoś polał farbą, w okna uderzały kamienie, a sprzed domu zniknęła tuja. Co rozgniewało mieszkańców Szczytna?

Prowadząca program Katarzyna Dowbor informowała, że uczestnicy programu są wnikliwie sprawdzani. Twórcy programu mieli kontaktować się z MOPS-em, lokalnymi władzami i najbliższym otoczeniem rodziny. Tymczasem znajomi z sąsiedztwa pani Lidii twierdzili, że nikt nie nawiązał z nimi kontaktu. Uważali, że pani Lidia nie zasługiwała na wyróżnienie i darmowy remont. Podobno otrzymywała propozycje mieszkań, lecz nie chciała z nich skorzystać ani zapracować na przeprowadzkę.

Podobnych nieścisłości może być więcej. Mimo to, gdy zapytamy o ideę programu Nasz nowy dom, opinie są przeważająco pozytywne. Nawet sceptyczna wobec pani Lidii Małgorzata Ochenkowska przyznała, że dzieci zasłużyły na lepsze warunki i otrzymały je dzięki Polsatowi.

Opinie na temat Nasz nowy dom – fuszerka czy zbawienna pomoc?

Czytając opinie o programie, trudno dojść do jednoznacznych wniosków. Uczestnicy wydają się zadowoleni – dostają remont za darmo. Nie mają jednak wpływu na to, jak zostaną przedstawieni w odcinku. Wspomniana wcześniej anonimowa rodzina zdradziła, że telewizja kazała im podkoloryzować swoją historię. Musieli np. zrobić bałagan, by pokazać, że w mieszkaniu brakuje miejsca na rzeczy.

Nie ma dowodów na to, że remonty są źle przeprowadzone. Odcinek specjalny, w którym Katarzyna Dowbor ponownie odwiedza byłych uczestników programu, świadczy na korzyść programu.

Nasz nowy dom – budżet

Budżet programu nie wystarcza do remontu dużych budynków, dlatego istnieją limity rozmiaru nieruchomości. Nie wiemy, ile dokładnie Polsat przeznacza na remonty. Wiadomo, że telewizja obarczona jest też obowiązkiem zapłaty podatków nałożonych na uczestników przez Urząd Skarbowy. Jest to m.in. podatek od przychodu (wzrostu wartości lokalu) i wynagrodzenia za użyczenie wizerunku.

Co sądzisz o programie Nasz nowy dom? Opinie są różne, a prawda nieznana – warto jednak podchodzić do reality show z pewną dozą sceptycyzmu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać:

Co to jest kolowializm? Przykłady kolokwializmów nie tylko w literaturze

Poznaj definicję oraz przykłady (nie tylko literackie) kolokwializmów. Sprawdź!

Mojito (Mohito) – Najlepszy przepis na drink

Wybierz najodpowiedniejszy rum i zrób przepysznego drinka Mojito. Poznaj udany przepis na Mohito i zaskocz znajomych. Sprawdź!

Krwawa Mary (Bloody Mary) -Najlepszy przepis na drink

Poznaj najlepszy przepis na przyrządzenie drinka "Krwawa Mary" (Bloody Mary). Zaskocz siebie i znajomych!

Poziom tkanki tłuszczowej – Jak obliczyć zawartość tłuszczu?

Dowiedz się jak sprawdzić (obliczyć) tkankę tłuszczową w swoim organizmie. Zobacz jaki procent jest właściwy i ile posiadasz tkanki tłuszczowej. Sprawdź!

Ciekawe i trudne pytania – 100 najlepszych pytań

Poniżej znajdziesz listę ciekawych pytań, które częściowo są zabawne, a częściowo poważne i trudne. Pytania możesz zadać swoim przyjaciołom na przykład w...