Strona główna LIFESTYLE Totalne remonty Szelągowskiej - opinie na temat programu!

Totalne remonty Szelągowskiej – opinie na temat programu!

Program ,,Totalne remonty Szelągowskiej” emitowany od jesieni 2020 roku na antenie TVN od początku budził duże zainteresowanie. Dorota Szelągowska znana już dobrze z innych produkcji dotyczących remontów, postanowiła pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Co ważne bohaterowie odcinków nie zgłaszają się do programu sami, lecz zgłaszają ich najbliższe osoby. Darmowy remont zaniedbanego domu czy mieszkania ma być formą podziękowania za dzielenie się dobrocią z innymi i przekazem, że warto pomagać.

Ekipa remontowa na czele z Dorotą Szelągowską

Ekipy remontowej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć raz oglądał już wcześniejsze produkcje z udziałem Doroty Szelągowskiej. Zgrany team tworzą wspomniana już projektant wnętrz Dorota, stolarz Dariusz Wardziak, architekt Marika Jóźwiak, architekt Dominik Ćwiek oraz ekipa budowlana pod wodzą Ivana i Loni. W takim składzie współpracują już od wielu lat, więc porozumienie między nimi na antenie widać gołym okiem. Zapewnia to dużą dozę swobody na wizji. Żarty ekspresyjnej Doroty Szelągowskiej i stolarza Dariusza z pewnością są w stanie poprawić widzom ,,Totalnych remontów Szelągowskiej” nastrój.

Totalne remonty Szelągowskiej – szczytny cel

Widzowie już po pierwszych odcinkach nowego programu docenili szczytny cel, który przyświeca temu formatowi. Nikt nie może zakwestionować tego, że dobrym ludziom należy się pomoc. Do programu wybrano bohaterów, którzy są tak zaangażowani na rzecz innych, że często zapominają o własnych potrzebach. Przez to mieszkają w niedogodnych warunkach, które utrudniają życie. Jednak po pierwszym odcinku serialu, w którym wystąpił młody muzyk zaniedbywany w dzieciństwie, pojawiły się wątpliwości w kwestii tego, co jest podstawową potrzebą. Bowiem oprócz wyremontowania mieszkania bohatera, które odziedziczył po babci, zajęto się także odnowieniem przestrzeni przy barze, w którym muzyk często występuje.

Totalne remonty Szelągowskiej to dużo ciekawych nowinek budowlanych i poradnikowa forma

Prowadząca program jak zwykle nie zawiodła fanów swoją fachową wiedzą i w każdym odcinku przedstawiała ciekawe rozwiązania, które widzowie mogą wykorzystać we własnych domach, jak chociażby nowoczesne krany w kuchni, które napowietrzają wodę i dzięki temu powodują mniejsze zużywanie wody.

Pozytywnie oceniane jest to, że Dorota pokazuje też dużo tanich rozwiązań, które można zrobić własnoręcznie bez specjalnych narzędzi.

Opinie na temat programu Totalnych remontów Szelągowskiej

Za mało uwagi poświęconej bohaterom – fuszerka czy zbawienna pomoc?

Skupienie na dobroduszności bohaterów odcinków to główne założenie programu. Jednakże widzowie negatywnie ocenili nadmiar reklam w programie. W każdym odcinku prowadząca chodzi do znanego marketu budowlanego i opowiada o produktach, które można tam kupić. Reklama pojawia się także przed samym mieszkaniem bohaterów, gdzie ekipa opowiada o przyborach kuchennych znanej marki.

Nadmiar reklam powoduje, że widz oglądając program zapomina o jego głównym celu. Nie można oczywiście zapominać, że to między innymi dzięki tym reklamom program mógł zostać zrealizowany, gdyż sponsorzy przyczynili się do tego finansowo. Jednak według widzów, Dorota Szelągowska wraz z twórcami programu powinna znaleźć złoty środek pomiędzy komercją a wzruszającymi historiami bohaterów odcinków.

Jak widać, program ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Gdyby miał powstać kolejny sezon programu ,,Totalne remonty Szelągowskiej”, należałoby dopracować w nim kilka kwestii. Jednakże niewątpliwie format potrafi rozbawić i zainspirować, a prowadząca dzięki swojej energii i zaangażowaniu potrafi zaciekawić nawet osoby, którym tematyka remontów nie jest bliska.

4 KOMENTARZE

 1. Najgorzej jak jakaś przeciętna ci.a wiejska w wyniku wygrania telewizyjnego show sama siebie uzna za wyjątkową, to potem pojawiają się programy zupełnie bez sensu i z badziewnymi reklamami, za które oczywiście taka wieśniaczka otrzymuje odpowiednią gażę i program się sypie z powodu jej przebywania w większości w marketach, które reklamuje, niż u swoich gości programu. Tałatajstwo i tyle, wcale tego nie oglądam.

 2. Misja programu pozostawia wiele do życzenia.
  Nie wszyscy uczestniczy mieszkają w skrajnych warunkach. Większość to normalni ludzie, mający pracę i mogą sobie odłożyć na remont.

  W progranie wystąpiło kilku ratowników medycznych, których przesadnie wychalano za wykonywaną pracę. Po co to schlebianie skoro praca ratiwnika na tym polega. W czym jest gorsza osoba wykonująca inny zawód, która również uczyniła wiele dobrego dla innych w swoim życiu?

 3. Dziwię się tej krytyce. Przecież bohaterowie programu sami się do niego nie zgłaszają. Oni są zgłaszani przez swoich przyjaciół, znajomych, współpracowników. Poza tym my widzimy tylko namiastkę tego co robią bohaterowie programu. Gdyby tylko wykonywali tzw. swoją robotę, nikt by ich nie zgłaszał. Są więc ba pewno ludźmi wyróżniającymi się dla otaczających ich ludzi, ludźmi którym warto pomóc.
  A duża ilość reklam? No cóż, z czegoś te remonty trzeba przeprowadzić. Firmy sponsorujące wymagają, aby je rozreklamować. Co lepsze – częstsza reklama w trakcie programu i wyremontowane mieszkanie, czy brak sponsorów i nie ma remontów? Wg mnie zdecydowanie lepsza ta pierwsza wersja!!!
  Programy typu „Nasz nowy dom” i „Totalne remonty” są programami, które pomogł i pomagają wielu ludziom w potrzebie, którzy swoją postawą zasłużyli na tą pomoc, a krytykujący po prostu zazdroszczą. A może tak niech rozejrzą się wokół i zastanowią, czy może wśród ich znajomych czy bliskich ktoś zasługuje na taką pomoc i zamienić krytykę w dobre działanie, czyli niech zgłoszą kogoś do programu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać:

Kurs na elektryka z uprawnieniami sep do 1kv

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zdobyć uprawnienia SEP do 1 kV Uprawnienia SEP to przepustka do awansu dla osób na...

Sprawdzenie auta przed kupnem – dlaczego warto zlecić je ekspertom?

Kupno nowego samochodu od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej ryzykowne. Nieszczerość sprzedawców, ukryte wady i utajona wypadkowość pojazdów to tylko niektóre...

Olaplex – Jak go używać i czym właściwie jest

Poznaj definicję oraz przykłady (nie tylko literackie) kolokwializmów. Sprawdź!

Totalne remonty Szelągowskiej – opinie na temat programu!

Program ,,Totalne remonty Szelągowskiej” emitowany od jesieni 2020 roku na antenie TVN od początku budził duże zainteresowanie. Dorota Szelągowska znana już dobrze...

50 twarzy Greya – recenzja Trylogii

Trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya” autorstwa E.L. James to jedna z najgłośniejszych publikacji ostatnich lat, która wzbudziła ogromne kontrowersje wśród czytelników na całym...