Strona główna IT Jak sprawdzić stan konta w Play na kartę i abonament? Sprawdź kod!

Jak sprawdzić stan konta w Play na kartę i abonament? Sprawdź kod!

Stan konta jest bardzo często sprawdzaną informacją, chyba przez każdego użytkownika telefonu komórkowego. Nie znając aktualnego stanu konta, można spowodować pojawienie się dodatkowych kosztów, czy też doprowadzić do nagłego zakończenia rozmowy przez brak środków. Aby, uniknąć takich problemów sprawdzaj regularnie stan swojego konta, tak samo, jak robisz to w przypadku konta bankowego. W ten sposób zaplanujesz swoje wydatki i unikniesz przekraczania swojego budżetu na SMS-y i rozmowy. W jaki sposób sprawdzić stan konta w play na kartę i abonament? Są na to proste sprawdzone sposoby, które warto poznać.

Jak sprawdzić stan konta w Play na abonament?

Duża ilość klientów sieci komórkowych wybiera właśnie abonament, niosący wiele korzyści. Okazuje się on czasem lepszą opcją od telefonu na kartę. Jeśli masz telefon na abonament, sprawdzaj regularnie stan konta. Abonament proponowany przez sieć PLAY zazwyczaj pokrywa wszystkie zapotrzebowania użytkowników, jeśli chodzi o rozmowy i SMS-y, jednak niekiedy pakiet internetu dla klientów jest za mały. W przypadku przekroczenia ilości minut, SMS-ów czy limitu internetu, zaczną być naliczane dodatkowe opłaty, które możesz zauważyć na fakturze. Jeśli nie chcesz być zaskoczony wyższym rachunkiem za abonament, dowiedz się jak sprawdzić swojego stan konta.

1. Aby w prosty i szybki sposób sprawdzić stan konta w Play na abonament, wystarczy, kiedy wpiszesz na klawiaturze kodu *101# działa on zarówno w telefonach na kartę, jak i abonament. Kiedy zostanie on uruchomiony, na ekranie ukaże się bieżące saldo niezapłaconych faktur oraz kwota, która została wydana poza abonamentem.

2. Możesz także wejść na aplikację mobilną Play 24, jest ona dostępna na Androida oraz iOS. Aby z niej skorzystać, musisz się najpierw w niej zalogować. W przypadku kiedy nie posiadasz jeszcze danych do zalogowania, otwórz nowe konto, używając do tego swoich prawdziwych danych. Proces rejestracji jest bardzo szybki i prosty, więc każdy sobie z nim poradzi. Jest podobny do innych tego rodzaju aplikacji. Kiedy uruchomisz już swoją aplikację, przejdź do zakładki „Twoje konto”, po czym do zakładki „Środki do wykorzystania„. Właśnie tutaj znajdziesz szczegółowe informacje, co do aktualnego stanu konta oraz internetu

W jaki sposób sprawdzić stan konta w Play na kartę i Mix?

Sprawdzenie stanu konta w Play na kartę oraz Mix, nie powinno przysporzyć żadnych problemów. To bardzo prosty proces wystarczy, że postąpisz według poniższych wskazówek, a już zobaczysz, jak wygląda stan konta na kartę oraz Mix.

1. Najpierw wpisz na klawiaturze numerycznej kod *101#. Kiedy to zrobisz, wybierz zieloną słuchawkę, po chwili na ekranie telefonu ujrzysz już swój aktualny stan konta w Play na kartę czy Mix. Sprawdzenie stanu konta zajmuje jedynie chwilę czasu. Co ważne, możesz tę czynność wykonywać tyle razy, ile tylko chcesz. Nie ma żadnych limitów i nie musisz obawiać się ponoszenia w związku z tym dodatkowych kosztów.

2. Drugim sposobem jest skorzystanie ze strony 24.play.pl. Wejdź na nią, po czym zaloguj się na swoje konto. W przypadku kiedy jeszcze go nie posiadasz, wówczas musisz przeprowadzić proces rejestracji. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy, zadzwoń na infolinię, gdzie specjalista przeprowadzi Cię przez proces rejestracji krok po kroku.

Pomocne kody

Istnieją również inne kody, dzięki którym możesz sprawdzić nie tylko stan konta, ale także pozostałe ważne informacje, dotyczące między innymi aktualnych promocji czy ważności karty. Można do nich zaliczyć:

  • *104# – dzięki niemu sprawdzisz liczbę minut do wszystkich sieci,
  • *105# – sprawdzisz stan minut do Play oraz na telefony stacjonarne,
  • *108# – sprawdzisz stan promocyjnych MB,
  • *109# – sprawdzisz stan SMS-ów do Play oraz innych sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać:

Jak zadbać o odpowiedni klimat w łazience?

Stworzenie odpowiedniego klimatu w łazience może mieć duże znaczenie dla Twojego komfortu. Dbając o odpowiednie oświetlenie, zapach, temperaturę, wilgotność czy obecność roślinności,...

Wybieramy najwygodniejsze buty do biegania dla aktywnego mężczyzny

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna jest kluczowym elementem zdrowego stylu życia wielu mężczyzn. Jeśli pasjonujesz się bieganiem i pragniesz osiągnąć swoje cele...

Sernik Baskijski – Przepis

Sernik Baskijski - krótka historia Sernik baskijski, znany również jako "gâteau Basque" lub "biskotxak", to...

Przepis na soczystą kaczkę

Przepis na soczystą kaczkę Kaczka to jedno z tych dań, które na pewno przyciąga uwagę na stole i potrafi...

Kołacz – Tradycyjny Śląski przepis

Kołocz Śląski lub Kołacz Śląski - to tradycyjne ciasto, które uwielbiają mieszkańcy Polski i nie tylko. Jest to słodkie, drożdżowe ciasto wypełnione...