Strona główna IT Jak sprawdzić stan konta Orange na kartę i abonament? Sprawdź kod!

Jak sprawdzić stan konta Orange na kartę i abonament? Sprawdź kod!

Każdy posiadacz telefonu powinien czasem zbadać stan swojego konta. Wtedy wiadomo, czy w miesięcznym budżecie trzeba zmieścić doładowanie albo kiedy wyczerpią się darmowe minuty. Operatorzy sieci telefonicznych oferują różne sposoby kontroli wydatków i użycia pakietów. Jak sprawdzić stan konta Orange? Odpowiedź zależy od tego, z jakich usług korzystasz – na kartę czy na abonament.

Kod sprawdzający stan konta – dla telefonów na kartę

Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić stan konta w Orange na kartę, zapisz te numery:

  • *124*# – krótki kod, który wprowadzisz na klawiaturze połączeń. Po naciśnięciu zielonej słuchawki otrzymasz SMS z informacją o ważności konta i pozostałych środkach.
  • *500 – to numer, pod który trzeba zadzwonić i postępować zgodnie ze wskazówkami. Automatyczne Centrum Obsługi przekaże Ci wszystkie informacje.

Zamiast nich możesz skorzystać z aplikacji mobilnej Mój Orange. Wystarczy się zalogować i wybrać opcję „Stan konta”.

Jak sprawdzić stan konta w Orange na abonament?

W abonamencie sprawa wygląda podobnie. Całość informacji o koncie otrzymasz pod numerem *500. Dodatkowo operator przygotował następujące numery:

  • *103*# – po wprowadzeniu na klawiaturze i naciśnięciu zielonej słuchawki informuje o wykorzystanych środkach w ramach abonamentu.
  • 8005 – pod ten numer możesz wysłać darmowy SMS o treści ILE. Informacje będą te same, co po użyciu powyższego kodu.

W tym przypadku również nieocenionym źródłem danych jest Mój Orange. Jak sprawdzić rachunek szczegółowy? Można to zrobić w aplikacji lub zamówić go pod numerem *500. Inną opcją jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta i zamówienie usługi pod numerem *600.

Twoje Menu *100*# – uniwersalny kod Orange

Jak łatwo sprawdzić stan konta w Orange, aby zyskać dostęp do wszystkich informacji? W tym celu przygotowano kod *100*#, znany jako usługa Twoje Menu. Zobaczysz w nim nie tylko ilość środków na koncie, ale też aktualną ofertę i opcje aktywacji dodatkowych usług. Po wprowadzeniu kodu wybierz interesującą Cię pozycję z menu i wpisz odpowiedni numer w pole odpowiedzi.

Teraz wiesz, jak sprawdzić stan konta w Orange. Wszystkie wspomniane usługi z wyjątkiem numeru *500 są darmowe. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać:

Jak zadbać o odpowiedni klimat w łazience?

Stworzenie odpowiedniego klimatu w łazience może mieć duże znaczenie dla Twojego komfortu. Dbając o odpowiednie oświetlenie, zapach, temperaturę, wilgotność czy obecność roślinności,...

Wybieramy najwygodniejsze buty do biegania dla aktywnego mężczyzny

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna jest kluczowym elementem zdrowego stylu życia wielu mężczyzn. Jeśli pasjonujesz się bieganiem i pragniesz osiągnąć swoje cele...

Sernik Baskijski – Przepis

Sernik Baskijski - krótka historia Sernik baskijski, znany również jako "gâteau Basque" lub "biskotxak", to...

Przepis na soczystą kaczkę

Przepis na soczystą kaczkę Kaczka to jedno z tych dań, które na pewno przyciąga uwagę na stole i potrafi...

Kołacz – Tradycyjny Śląski przepis

Kołocz Śląski lub Kołacz Śląski - to tradycyjne ciasto, które uwielbiają mieszkańcy Polski i nie tylko. Jest to słodkie, drożdżowe ciasto wypełnione...