Strona główna INNE Sprawdzenie auta przed kupnem – dlaczego warto zlecić je ekspertom?

Sprawdzenie auta przed kupnem – dlaczego warto zlecić je ekspertom?

Kupno nowego samochodu od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej ryzykowne. Nieszczerość sprzedawców, ukryte wady i utajona wypadkowość pojazdów to tylko niektóre z zagrożeń, na które narażeni są kupujący. Z tego powodu sprawdzenie auta przed kupnem na Śląsku, ale nie tylko, z pewnością zyska na popularności w kolejnych latach. Sprawdźmy, dlaczego i co możemy na tym zyskać.

Zagrożenia przy samodzielnym zakupie samochodu

Na czym polega problem z samodzielnym kupowaniem auta? Na początku wyszukujemy kilka interesujących nas modeli w serwisach motoryzacyjnych. Nie bierzemy pod uwagę sprawdzenia auta przed kupnem w Katowicach lub jakimkolwiek innym mieście. Ulegamy złudzeniu, że na każdy z modeli patrzymy jednakowo krytycznym okiem, jednak jeśli któryś z typów wyjątkowo nam się spodoba, jesteśmy w stanie przymknąć oko na jego drobne (jak się wydaje) mankamenty. Jedziemy zobaczyć samochód. Od razu wpada nam w oko, dlatego też nasze oględziny auta przed zakupem nie są wystarczająco dokładne. Kupujemy samochód, a przy pierwszej wizycie w warsztacie okazuje się, że przód był uszkodzony, a elementy bezpieczeństwa – zregenerowane. Pech? Nie – raczej nieuczciwy sprzedawca. A przecież podpisaliśmy umowę, zgodnie z którą zapoznaliśmy się ze stanem faktycznym pojazdu.

Co więcej, samochód nawet nie musi nam się podobać – jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, nie jesteśmy w stanie odpowiednio ocenić jego stanu technicznego.

Jak się przed tym ochronić?

Sprawdźmy auto przed kupnem w Katowicach, Rudzie Śląskiej i na całym Śląsku

Planując zakup samochodu, warto rozważyć skorzystanie ze wsparcia doświadczonego fachowca. Istnieją firmy, takie jak firma „przed-kupnem.pl”, które codziennie pomagają kierowcom podejmować decyzje przy kupnie aut. Ekspert sprawdzający samochody na co dzień jest w stanie wykonać dokładne oględziny auta przed zakupem z zewnątrz i wewnątrz, ocenić wypadkowość, a także dostrzec uszkodzenia i ukryte wady. Takie sprawdzenie auta przed kupnem na Śląsku daje o wiele większą wiedzę na temat wybranego pojazdu. Na korzyść kupującego działa szczególnie brak udziału emocji w ocenie samochodu i procesie decyzyjnym. Dzięki temu jako zainteresowany pojazdem otrzymujesz obiektywnie sporządzoną listę wszystkich zalet i wad pojazdu. Na jej podstawie możesz na spokojnie ocenić, czy taki samochód jest dla Ciebie.

Jak przeprowadzamy sprawdzenie i oględziny auta przed zakupem?

Firma „Przed kupnem” działa na terenie woj. śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Oferujemy sprawdzenie auta przed kupnem m.in. w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Tarnowskich Górach, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Mysłowicach, Mikołowie, Tychach, Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Krakowie czy Opolu.

Kładziemy nacisk na skuteczne sprawdzenie pojazdu bez niepotrzebnej inwestycji czasu i pieniędzy. Zazwyczaj działamy w dwóch etapach:

  1. etap 1 – sprawdzenie historii wypadkowości samochodu. Przeprowadzamy je z pomocą specjalistycznego oprogramowania, które rejestruje zdarzenia drogowe z udziałem danego pojazdu.
  2. etap 2 – oględziny auta przed zakupem. Jeśli w historii wypadkowości nie znajdziemy żadnych niepokojących wpisów, umawiamy się ze sprzedającym na sprawdzenie pojazdu na miejscu. Jako kupujący możesz też uczestniczyć w oględzinach lub całkowicie zlecić je nam, jeśli wspólne sprawdzenie auta przed kupnem na Śląsku oznacza dla Ciebie długą i drogą podróż . Podczas oględzin m.in. podłączamy samochód pod komputer, sprawdzamy podzespoły, oceniamy poprawność wpisów w książeczce serwisowej i weryfikujemy prawdziwość przebiegu. Nowoczesny sprzęt, jakim dysponujemy, gwarantuje najwyższą jakość przeprowadzonych oględzin.

Co otrzymujesz, zlecając nam sprawdzenie auta przed kupnem blisko Katowic?

Pełny pakiet składa się z obydwu etapów: weryfikacji historii wypadkowości samochodu oraz oględzin auta przed zakupem na miejscu. Jeśli sprawdzenie historii przed kupnem nie wykaże żadnych zdarzeń z udziałem auta, dostajesz je za darmo.

Oględziny u sprzedawcy obejmują:

  • sprawdzenie wypadkowości wraz z oceną ewentualnej naprawy (sprawdzenie szyb, oryginalności i działania pasów oraz innych elementów bezpieczeństwa),
  • pomiar powłoki lakierniczej, informację o uszkodzeniach,
  • sprawdzenie wnętrza pojazdu, działanie elementów wyposażenia pojazdu,
  • ocenę stanu technicznego, weryfikację podzespołów,
  • diagnostykę komputerową,
  • jazdę próbną.

Przykładowy raport możesz zobaczyć tu: https://przed-kupnem.pl/raport-przed-kupnem/

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy artykuł, ja jeszcze polecam takie rozwiązanie. Moja firma korzysta z wywiadu gospodarczego w celu weryfikacji kontrahentów. czy sprawdzą sprzedającego i jego firmę. Okazało się, że firma która sprzedawała auto była bardzo nierzetelna, a wszystko zostało udokumentowane przez wywiadownię i potwierdzone raportem na temat tej firmy. Polecam też takie rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać:

Jak ugotować ryż na sypko?

Poznaj najlepszy przepis na przyrządzenie drinka "Krwawa Mary" (Bloody Mary). Zaskocz siebie i znajomych!

Jak zaadresować kopertę ? Jak zrobić to prawidłowo?

Adresowanie koperty - jak to zrobić ? Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób zaadresować kopertę, aby wysłać list -...

Kurs na elektryka z uprawnieniami sep do 1kv

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zdobyć uprawnienia SEP do 1 kV Uprawnienia SEP to przepustka do awansu dla osób na...

Sprawdzenie auta przed kupnem – dlaczego warto zlecić je ekspertom?

Kupno nowego samochodu od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej ryzykowne. Nieszczerość sprzedawców, ukryte wady i utajona wypadkowość pojazdów to tylko niektóre...

Olaplex – Jak go używać i czym właściwie jest

Poznaj definicję oraz przykłady (nie tylko literackie) kolokwializmów. Sprawdź!